Sponsorlu Bağlantılar

Konu ile Alakalı Etiketler: daemon tools mount nasıl yapılır, daemon tools mount işlemi, deamon toolsa mount nasıl yapılır, daemon tools ile image kurulumu, daemon tools kurulumu, deamond tools ile xp kurulumu, img tools resimli kurulumu, iso dosyası nasıl mount edilir resinli anlatım, mount nasıl yapılır resimli anlatım, xp kurulum daemon tools, deman tool bedava, demon tools dan nasıl mount ediliyor, daemon toolsa mount image nasıl yapılır, daemon tools ta imaj nasıl yapılır, daemon mount, daemon la nasil mount ediyor, mount image nasıl yapılır, daemon tool da imaj cd si nasıl yapılır, daemon tools mount nasıl yapılır resimli anlatım, img tools kurulum anlatımı,

Daemon Tools Kurulum ve Kullanımı Resimli Anlatımı

Sanal cd veya DVD sürücü kullanarak optik okuyucularınızın biraz ömrünü uzatacak, birazda özellikle DVD oyunu gibi büyükçe kapasiteli oyunlarda sürekli DVD okuyucunun çalışmasını ve windows’ta bellek azalması gibi durumları biraz olsun önleyecek bir program olan DAEMON TOOLS programının kurulum ve kullanımı.
Daemon Tools’u ilk kez kuracaklar için sistemlerine birkaç ekstra programı kendisi kuracak ve sisteminizi yeniden başlatmanızı isteyecektir. Bu aşama sonrasında tekrar, kurulum için indirdiğiniz dosyayı çalıştıracaksınız ve adım adım aşamaları bitirdiğinizde ekranın sağ altında kırmızı şimşek işareti gibi bir simge ile kurulumu bitireceksiniz.

Daemon Tools aynı anda 4 sanal sürücüye izin veriyor, ücretsiz olması ve bu tip bir sınırlama ile sanırım işinizi yine de görecektir. Benzer olupta paralı ve daha farklı özellikleri olan Alcohol 120′de işinizi görebilir ama bu hoşunuza gidecektir. (Ben Alcohol 120 kullanıyorum)

DAEMON TOOLS KURULUMU…

1

2

3 isterseniz burada searç bar seçeneyini de işaretlemeyebilirsiniz.

Click this bar to view the – image.

4

Click this bar to view the – image.

5

Click this bar to view the – image.

KURULUMU BİTTİ…. ŞİMDİ GELDİ… KULLANIMINA..
İşlem aşamalarına başlamadan önce elinizde ISO (image) olması gerekiyor.
ISO formatlı image dosyasının yapılışı..

Nero ile CD veya DVD için yeni bir ISO oturumu başlatıyorsunuz, buradaki ayarları değiştirmenize gerek yok.

Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orjinal boyutunu görmek için Tıklayın.666×520

Click this bar to view the – image.

Buradaki önemli bir detay kayıt edilecek cihaz kısmından IMAGE RECORDER’ın seçilmesi gerekiyor. Normalde burada kayıt edici cihazınızın adı yazılı olacaktır.. .

Dosyalarınızı seçerek kayıt edecek hale getirdikten sonra (bu kısımları anlatmıyorum, sanırım sağ kısımdan sol’a sürükle bırak ile dosyalarınızı seçmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur) Burn ile ISO yaratılmasına başlayacaksınız.

Click this bar to view the – image.

Buradaki ayarları da aynen bırakabilirsiniz…

Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orjinal boyutunu görmek için Tıklayın.666×520

Click this bar to view the – image.

Bir dosya adı vereceksiniz ve ISO Image Files kısmını seçerek SAVE ile kayıda başlayaraksınız.

Click this bar to view the – image.

Daemon Tools’un Kurulum bittiğinde ekranın sağ altında kırmızı şimşek işareti gibi bir simge ile program kullanılmaya hazır hale gelecektir.

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi “Device 0″ cihazında “No Media” yazılı bu şu anda hiçbir image dosyasının tanımlanmadığı anlamına geliyor. Buradaki “L:” tanımlaması bilgisayarınızda oluşacak yeni sanal sürücünün adını verecektir.

Buradan ISO dosyasını seçeceğiniz kısıma geçeceksiniz.

Image dosyanızı seçmeniz gereken aşama, burada 9 farklı image dosyası tipini kullanabilirsiniz. Dosyanızı seçerek Open ile tanıtacaksınız.

Click this bar to view the – image.

Eğer Image dosyası doğru tanımlanırsa aşağıdaki gibi daha önce boş olan bu kısımda sizin image’ınızın adı gözükecektir…

Click this bar to view the – image.

Daha Sonra Tekrar system traydaki programın ikonuna sağ tuşla tıklayıp “Virtual CD/DVD-ROM” seçeneğinden “Device 0:[L:] Nomedia” seçeneğine tıklıyoruz (ufak bir hatırlatma sürücü sizin bilgisayarınızda fiziksel sürücü sayısına bağlı olarak başka bir harf ile temsil edilecektir) ve karşımıza çıkan yeni menüden “Mount image” `e tıklıyoruz.
Bir sonraki aşamada da yeni sürücünüzü yeni bir drive adı ile My Computer veya Bilgisayarım bölümünden görebilirsiniz. Bu program 4 adet sürücü tanımlayabildiğinden 4 adette Drive adınız olacaktır ve bu isimler sizin ISO dosyanızı yaratırken kullanacağınız isimlerden oluşacaktır.

Son aşama, oldu ya image dosyasının işi bitti veya bunun yerine bir başkasını kullanacaksınız, işte bu durumda image dosyanızı Unmount ederek Daemon’dan ayırmanız yada bir başka tanımla boşaltmanız gerekiyor.

Click this bar to view the – image.

Buraya kadar anlattıklarımı birçok programı bağlamak için kullanabilirsiniz. Oyun oynayacaklar için ise kopya korumalı CD’leri veya DVD’lerden normalde kopyaladığınızda çalışmayacak olan kopya korumalı oyunları ise oynayabilmeniz içinde Emulation ayarlarından All Options seçeneğini aktif hale getirerek oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Kopya koruma standartları resimdeki gibi birkaç çeşit olacaktır ve bunu bilmeniz mümkün değilse hepsini aktif hale getirebilirsiniz…

Umarım programın kullanımı hakkında bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Birkaç kez kullanırsanız sanırım iyice alışacaksınız ve sorununuz kalmadan her türlü ortamda sanal sürücü kullanacaksınız. Herkese başarılar, kolay gelsin…