Sponsorlu Bağlantılar

İnternetten İzlediğimiz Videolar Bilgisayarın Neresine Kaydedilir? İnternetten İzlenen Videolar Bilgisayarda Nerede saklanır? Firefox da izlenen videolar nereye kaydediliyor? İnternet Explorer da İzlenen Videolar Nereye Kaydedilir? Google Chrome da İzlenen Videolar Nereye Kaydedilir? Tüm soruların cevapları bu yazıda.  Devamını okuyun

İnternetten İzlenen(İzlenmiş) Videolar Bilgisayarda Nereye Kaydedilir?

İnternet bağlantı hızlarının artmasıyla ve adsl bağlantısının yayğınlaşmasıyla birlikte artık video izlemek çok popüler hale geldi. Önceleri Youtube ,Google Video, Metacafe varken  Türk video izleme sitelerinin de yayğınlaşmasıyla birlikte artık onlarca video sitesi var. Diziler, filmler, maçların görüntüleri, komik videolar, vs her gün sayısız video izliyoruz.

Tabi bu kadar video artışına rağmen henüz  internet fiyatları pahalı. Haliyle videoları tekrar tekrar izlemek kotamızın aşmasına neden oluyor. Size anlatacağımız bu yöntemle artık izlediğiniz videoları bilgisayarınıza kaydedebileceksiniz ve tekrar aynı videoyu izlemek için boşuna kotanızı harcamak zorunda kalmayacaksınız.

Bu işin yöntemi aslında çok basit. Biz herhangi bir tarayıcıyla(internet explorer, mozilla firefox, google chrome, vb programlara tarayıcı deniyor) bir video izlediğimizde aslında izlediğimiz video bilgisayarımıza kaydediliyor. Tek yapmamız gereken bu videonun kaydedildiği yere gidip videoyu oradan almak.

Tabi bu işlem için bilmemiz gereken şey  tarayıcı programımızın (İnternet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome) dosyaları nereye kaydettiğini bilmek.

Tarayıcıların dosyaları kaydettikleri yerlere geldiktan sonra sırasıyla şu işlemleri yapıyoruz:

1- Boş bir yerde sağ tık yapıp Görünüm menüsünden Ayrıntıları tıklayın.Böylece dosyaları Boyut, Tür gibi özelliklerini rahatça görebilirsiniz.

2- Boyut sekmesine basarak bütün dosyaların boyutlarına göre ( kapladıkları yere göre) listelenmesini sağlayın. Böylece video dosyanızı bulmanız kolaylayaşacaktır. Dosyalarınız ismi genelde karışık harf ve sayılardan oluşabilir.

Dikkat: Genelde video dosyaları diğer dosyalardan büyüktür. Büyük ihtimalle en üst sıralarda gözükecektir. Bu dosyaları görebilmeniz için öncelikle örneğin masaüstüne veya başka bir yere  atın (kopyalayın) sonra  da K-lite player, vlc player, gom plyer gibi flv oynatan bir program ile sırasıyla açarak aradığınız videoyu bulabilirsiniz.

Şimdi bakalım bu popüler tarayıcı programlar dosyaları nereye kaydediyor:

Mozilla Firefox’ta:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\yz7kgs3g(bu isim herkeste farklı olur).default\Cache

Opera’da:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\cache

Google Chrome’da:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache

İnternet Explorer’da:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Temporary Internet Files

İnternet Explorer için diğer bir yol da şudur:

1- İnternet Explorer’ı açın.

2- Araçlar Menüsünden İnternet Seçenekleri‘ne basın.

3- Ayarlar‘dan Dosyaları Görüntüle‘ye Basın

chrome da izlenen videolar nerede, chrome da izlenen videolar nerede saklanıyor, firefox da izlediğim videolar nerede, firefox da izlediğim videolar nereye kaydediliyor, firefox da izlenen videolar nerede, firefox da izlenen videolar nereye kaydediliyor, firefoxda dosyaların kayıt yeri, firefoxda izlenen videolar, firefoxda izlenen videolar nerede, firefoxda izlenen videolar nereye kaydediliyor, internet explorer da izlenen videolar nerede, internet explorerda izlenen videolar nerede, internette izlediğim videolar nereye kaydoluyor, internette izlediğim videoları nasıl indirebilirim, internette izlenen videolar nereye kaydedilir, internette izlenen videolar nereye kaydediliyor, internetten izlediğim videolar nerede saklanıyor, internetten izlenen video, internetten izlenen videolar, internetten izlenen videolar nereye kaydedilir, internetten izlenen videolar nereye kaydediliyor, internetten izlenen videolar nereye kaydolur, internetten izlenen videoları kaydetme, internetten izlenen vidyolar nerede, internetten izlenmiş film nereye kaydediliyor, internetten izlenmiş videolar, izlenmiş videolar, izlenmiş vidyolar, izlenmiş vidyolar nerede