Sponsorlu Bağlantılar

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

Norton Ghost Bilgisayarınızın tam bir yedeğini alabileceğiniz ve  istediğiniz zaman aldığınız yedeği tekrar yükleyebileceğiniz bir proğramdır. Norton Gost bilgisayarınız herhangi bir nedenle çöktüğünde artık komutlarınıza cevap veremez hale geldiğinde ya da virüs gibi zararlı yazılımlar nedeni ile bilgisayarınız kullanılamaz hale geldiğinde en büyük kurtarıcınız olacaktır.Norton Gost 2003 harddiskinize format çekme eziyetinden sizi kurtaran yegane programdır. Format hem disk ömrünü hemde harcadığınız zaman bakımından sizin ömrünüzü tüketen bir işlemdir. Üstelik format sonrası işletim sistemi dışındaki diğer programları kurmak ve onları tekrar eski ayarlarına döndürebilmek oldukça yorucu ve uzun zaman alan bir işlemdir. işte bu noktada NortonGhost devreye giriyor. Çünkü program bilgisayarınızdaki tüm kurulu programları, belgelerinizi, ayarlarınızı ve diğer tüm dokümanlarınızı yedekliyor. Kısaca seçtiğiniz sabit diskin imajını çıkarıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu imaj sayesinde sadece dakikalar içerisinde bilgisayarınızı en sevdiğiniz dönemde ki haline geri yükleyebilirsiniz. Tüm belgeleriniz, bilgileriniz, ayarlarınız, dökümanlarınız, donanım sürücüleriniz aynen eski halinde olduğu gibi geri yüklenecektir. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey imajı aldıktan sonraki dönemde bilgisayarınızda yaptığınız tüm değişiklikleri kaybedecek olmanızdır. Bu nedenle imajdan sonraki tüm çalışmalarınızı, belgelerinizi ve sizin için önemli olan dokümanlarınızı ayrı bir sürücüye kopyalamanızda büyük fayda vardır.

Yamanın Kurulumu:

Yamayı kurmaya başlamadan önce Norton Ghost 2003 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Yamayı Norton Ghost 2003 proğramını kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak bu yama C:\Program Files\Symantec\Norton Ghost 2003 klasörüne kurulacaktır. Eğer siz NortonGhost 2003 programını farklı bir klasöre kurmuşsanız, yamanın kurulumu sırasında Gözat… butonuna tıklayarak proğramı kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.

Not: Her ihtimale karşı C:\Program Files\Symantec\Norton Ghost 2003 klasörünün bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Eğer yamadan memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.

Norton Ghost 2003 Türkçe Yama indirme işlemini Başlatmak için Tıklayınız.