Sponsorlu Bağlantılar
Ürün Adı

Osmanlı Tarihine Yolculuk Eğtim Seti CD, Osmanlı Tarihi, Eğtim Seti, Konu Anltım CD, VCD Setleri

Fiyatı : 22,88 TL + KDV

Osmanlı Tarihine Yolculuk Eğtim Seti CD Özellikleri :

– İlköğretim 6-7 Sosyal Bilgiler
– Yetişkin Genel Kültür


Osmanlı Tarihine Yolculuğa hoşgeldiniz! 1015 – 1451 ve 1453 -1920 dönemlerini kapsayan 2 CDlik bu sette size sevimli Tarih Profesörümüz eşlik edecek. Osmanlının kuruluşundan yıkılışına kadar gerçekleşen en önemli sosyal ve siyasal olayları kronolojik sırayla takip edebilecek, tümü seslendirilmiş metinler, videolar ve resimlerle dönemi keşfedeceksiniz. Ayrıca bu yolculukta Osmanlıya ait tarihi eserlerden günümüze kalan en önemlilerini sanal gerçeklikle ziyaret etme imkanı da bulacaksınız.

Ana Ekran

Osmanlı İmparatorluğunun tarih boyunca yaşadığı önemli olayları buradan takip edebilirsiniz. Metinlerin tümü bu olayları kolayca izleyebilmeniz için seslendirildi.


Kültür ve Uygarlık

İşte Osmanlıda Devlet Yönetimi, Sosyal ve Ekonomik Yaşam, Eğitim-Öğretim, Bilim ve Sanatı öğrenebileceğiniz bir bölüm!

Kıyafet Oyunu

Yola çıkmadan önce Kıyafet Oyununa gidip Tarih Profesörümüzü, Osmanlı zamanına ait karakterlerden biri olarak giydirebilirsiniz.


Resim Galerisi

Resim Galerisi bölümüne, Osmanlı Tarihini daha iyi tanımanızı sağlayacak bir çok resim ekledik. Ülkemizin değişik müzelerinde yer alan bu resimleri oturduğunuz yerden görme imkanı bulacaksınız.


Metinler

Öğrencilerin ev ödevlerinde yararlanabilmeleri için Osmanlı Tarihine Yolculuk CDleri ilköğretim 6. ve 7. sınıf tarih müfredatına uygun kapsamlı metinler içeriyor.


Sanal Gerçeklik

Osmanlı… Hem de sanal gerçeklikle… Döneme ait camiler, müzeler ve döneme ait birçok eser… Multimedya teknolojisinin tüm özelliklerini yolculuğunuzu daha da gerçekçi kılmak için kullandık.


Filmler
Multimedya teknolojisi kullanarak hazırladığımız ve dönemin özelliklerini vurgulayan filmler yolculuğunuzda sık sık karşınıza çıkacak. Haydi acele edin! Gösteri başlıyor.