Diş Estetiği, Diş Bakımı, Diş Sağlığı, Dişte Estetik, Gummy Smile Tedavisi, Gingivoplasti, lokal anestezi, diş minesi, diş eti kesimi, Laminate Veneer Uygulamalar, bonding resin, Porselen Dolgular – Gif, gifs, gifler, romantik resimler, hareketli kalpler, Travel Guide, Hotels, Vacation, aşk resimleri, hareketli güller, hareketli resimler


Diş Estetiği

Dişeti Düzenleme (Gingivoplasti), Gummy Smile Tedavisi
Estetik bir gülüşte, gülerken dişetlerinin fazla görülmemesi gerekmektedir. Oysaki bazı kişiler güldüklerinde neredeyse dişleri kadar da dişetleri gözükmektedir.

Bu durum çok güzel bir yüze sahip bireyde bile oldukça kötü bir gülümseme yaratmaktadır. Tedavisi oldukça basittir.

LOKAL ANESTEZİ ALTINDA elektro cerrahi yöntemiyle dişlerin üzerinde fazla görünen dişeti kesilerek alınır ve dokular iyileşme sürecine bırakılır. Daha sonrasında estetik diş hekimliği uygulamalarından hastanın durumuna uygun olan protetik uygulama yapılır. Hasta resmi koyulacak.

Kozmetik Düzenleme

Kozmetik Düzenleme anesteziye gerek duymadan özel bazı frezlerle dişlerin mine seviyesinde yapılan küçük aşındırmalardır. Bu tip düzenlemelerle tırtıklı ya da keskin köşeli ön dişler, çok sivri köpek dişleri ya da yüze sert ifade veren kıvrımlar yumuşatılarak ağızda farklı bir görünüm yaratılır.
Anesteziye ihtiyaç duyulmaması, minimum madde kaybı, işlemin kısa sürmesi hasta açısından tercih sebepleridir. En fazla 15 dakikada yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Laminate Veneer Uygulamalar

Yaklaşık olarak 0,5 mm kalınlığında olan -diş üzerinden çok az madde kaldırımıyla- dişlerin ön yüzeyine BONDİNG RESİN yöntemiyle bağlanan yaprak porselenlerdir…

Bu tip porselenler – porselen kuronlarda olduğu gibi fotoğraf flaşlarına ya da neon ışığına doğal diş gibi tepki vererek gerçek dişten ayırt edilemezler.

Işığı geçirgenlikteki üstünlükleri ve minimum diş maddesi kaldırılması tercih edilmelerinin en büyük sebebidir. Laminaların hazırlık aşamasında kompozit modellerle ağızda bitmiş hallerini hastayla karşılaştırmalı olarak görmek mümkündür. Dişlerin dile bakan yüzeyleri orijinal olduğu için hasta YABANCILIK HİSSİ çekmez. Ancak hastanın dişlerinin daha önce hiç kesilmemiş olması gerekmektedir.

Bunun dışında dişlerinde seviye, renk, açıklık, çapraşıklık bulunan bütün hastalara uygulanabilir.
Alternatif tedavilere göre daha maliyetlidir. Hassas bir teknik ve hazırlık aşaması içerir.

Porselen Dolgular

Ağızda; dolgu yapılamayacak kadar madde kaybı görmüş dişler veya daha önce yapılmış metal dolgular sebebiyle renkleşmiş, estetik açıdan güzel görünmeyen dişler için porselen dolgular idealdir.

En büyük avantajları: diş için en dost madde olmaları sebebiyle dişeti seviyesi altına inen çürüklerde dahi basit bir ölçü işlemiyle laboratuar ortamında hazırlanan cm kareye 6 tonluk basınca dirençli İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ porselenler olmalarıdır.

Mükemmel kontakt ve yapıştırma tekniklerinin farklılığı nedeniyle sızıntı ihtimalinin olmaması gibi üstün özellikleri de dolgu tekrarını ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca Laboratuar ortamında hazırlanmış oldukları için maksimal parlak yüzeylere sahiptirler. Bu da bakteri plağının tutunmasına engel olmakta ve estetik olarak üstünlük sağlamaktadır.
Metal Desteksiz Porselen Kuronlar
PORSELEN diş minesine sağlamlık açısından en yakın ve çevre dokulara en dost maddelerden birisidir. İlerleyen teknoloji, porselenin altında metal olması zorunluluğunu ortadan kaldırmış ve altyapının da porselen olduğu – porselen kuronlar doğmuştur. Burada alt yapıda kullanılabilen çeşitli porselen tipleri vardır, ancak kullanım sıklığı, estetik sonuçları ve dayanırlıkları açısından IPS Porselenler ile zirkonyum alt yapılı porselenler daha popüler olmuşlardır.
IPS porselenler ön bölgede çalışma imkanı sağlayan yüksek basınç altında sıkıştırılarak üretilen porselenlerdir. ZİRKONYUM alt yapılı porselenler ise cm kareye 9.5 ton basıncı karşılayabilen diş hekimliğindeki en son gelişmelerden biridir. HEM ÖN HEM ARKA GRUP dişlerde rahatlıkla kullanılabilirler.
– PORSELEN KURONLARIN diğer metal destekli porselen kuronlara göre -diş hekimliğinde devrim niteliğindeki -en önemli üstünlüğü; ışığı geçirerek doğala özdeş bir diş estetiğini yakalayabilmeleri ve diş-dişeti sınırında grimsi bir alan yaratmamalarıdır. Dişlerin modelajında derinlik, canlılık ve şeffaflık bu cins porselenlerle çok net olarak yakalanabilir.
Hatta Dişetleri zamanla çekilse bile öbür porselen kuronlardaki gibi bir görüntü oluşmaz. Altyapıda metal olmadığı için kaplandıkları dişin, dişeti çekildiğinde; gerçek diş nasıl gözükürse o tarz bir görüntü olur ki bu da çirkin değildir. Bunun yanında diğer porselen restorasyonlarına göre daha maliyetlidirler.