Sponsorlu Bağlantılar

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, KDV’nin yüzde 18’den 8’e indirilmesinin ardından mobilya sektöründe ciddi bir hareketlilik yaşandığını, son bir haftada satışlarda yüzde 20-30 oranında artış olduğunu söyledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mobilya Sektör Meclisi Başkanlığını da yürüten Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektör meclisi olarak, sektörün dernekleri MOSDER, MOBDER, MOBSAD, MUDER ve OMSıAD yöneticilerinin de katılımıyla ıstanbul’da bir araya geldiklerini bildirdi. Toplantıda, sektördeki genel durumun değerlendirildiğini ifade eden Doğan, KDV indirimi öncesinde sektörde yüzde 40’a varan bir kayıp yaşanmaya başladığını belirtti.Bu dönemde, 62 bin firmanın bulunduğu

Bu dönemde, 62 bin firmanın bulunduğu mobilya sektöründe bazı firmaların işçilerini izne gönderdiğini, bazılarının ise işçilerine çıkış verdiğini anımsatan Doğan, KDV indiriminin ardından bu kötü tablonun ortadan kalkacağının ip uçlarını almaya başladıklarını kaydetti.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğan, bazı firmaların işçilerini geri çağırdığını, haftada 3 gün çalışan firmaların da haftanın her günü çalışmaya başladığını dile getirdi.

Satışlar yüzde 20-30 arttı
TOBB Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, küresel mali krizin etkileri nedeniyle mobilya fiyatlarını yaklaşık yüzde 40-50 oranında indirdiklerini söyledi. KDV’deki indirimi de fiyatlara yansıttıklarını anlatan Doğan, şöyle konuştu:kadinca.net

“Görüştüğümüz arkadaşlardan hep olumlu haberler alıyoruz. Mobilya için sezon kabul edilen dönemdeyiz. Sezon olması dolayısıyla ve de yapılan indirimler sonucu, insanlar mağazalarımızı gezmeye başladı. Sektörümüzde ciddi bir hareketlilik var. Son bir haftada satışlarda yüzde 20-30 artış oldu diyebiliriz. Bunun daha da artmasını bekliyoruz. Umutlu bir bekleyiş var.”

Doğan, mobilya sektöründe 32 bin üretici 30 bin de perakendeci bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:kadinca.net

“Sektörümüz diğerlerinden farklı. Örneğin beyaz eşya üreticileri, ıstanbul, Adapazarı ve Denizli’de toplanmış. Otomotivciler başka yerde. Ancak mobilyacılar Türkiye’nin her yerine dağılmış durumda. Bu nedenle, bizdeki hareketlilik, tüm ülkeye yayılıyor. Mutfak üretiyoruz. Bu mutfaklar inşaatlarda kullanılıyor, dolayısıyla KDV’deki bu indirim konut sektörüne de yansıyor. Büro mobilyaları satıyoruz, indirimden iş kuracak kişiler de yararlanıyor. Sektörümüzdeki hareketlilik ile birlikte başka sektörlerde de canlanma yaşanacağını düşünüyorum.”

Doğtaş Ankara Mobilya Merkezi – Merkezleri Adres ve Telefon Numaraları

GÜL-PA KEZBAN ÖZAN
Mobilya, Dekorasyon ve Ev Aksesuarları TURAN GÜNEş BLV. 204 SOK.
NO:2/11 / ANKARA
Tel : 3124415161
GÜL-PA DOğTAş
Mobilya, Dekorasyon ve Ev Aksesuarları KARACAKAYA CD. SıTELER NO:131/4
/ ANKARA
Tel : 3123490600
GÜL-PA DOğTAş
Mobilya, Dekorasyon ve Ev Aksesuarları ıVEDıK CD. NO:326/A-B
/ ANKARA
Tel : 3123156844
GÜL-PA PRESTıJ
Mobilya, Dekorasyon ve Ev Aksesuarları SIRMA N:2
SıTELER / ANKARA
Tel : 3123512223
GÜL-PA DOğTAş
Mobilya, Dekorasyon ve Ev Aksesuarları ıMAR BATI SıT. MAH. ıSTANBUL
YOLU 14KM NO:466 F.SULTAN MEHMET / ANKARA
Tel : 0 312 255 74 82

Fiyat Listeleri ve Modelleri

Oturma Odaları

Yemek Odaları

Yatak Odaları

Özel Seri