Sponsorlu Bağlantılar

Anahtar Kelimeler : Hayko Cepkin, Hayko Cepkin kaç yaşında, Hayko Cepkin hayatı, Hayko Cepkin kimdir?, Hayko Cepkin yaşı kaç, Hayko Cepkin biyografisi, Hayko Cepkin hakkında, Hayko Cepkin tanıyalım, Hayko Cepkin nereli, Hayko Cepkin hakkında yazılanlar, Hayko Cepkin sağlığı, Hayko Cepkin cilt bakımı, Hayko Cepkin saç modeli, Hayko Cepkin güzellik sırrı, nerede doğdu, biyografiler…

Hayko Cepkin Biyografisi


Bu Biyografi 5053 Kez Görüntülendi.
Mesleği: Ses Sanatçısı
Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 11 Mart 1978

Hayka Cepkin, 11 Mart 1978’de İstanbul’da doğdu. Ermeni asıllı Türk müzisyen, piyanist, şarkıcı. Sakin Olmam Lazım ve Tanışma Bitti isimlerinde iki albüm çıkaran Cepkin, alternatif tarzıyla dikkat çekmektedir. Şarkıcı bir çok önemli müzisyenle çalışmış, düzenleme ve aranjörlük yapmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

11 Mart 1978’de İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda 2 yıl boyunca şan üzerine eğitim gördü. Cepkin, daha sonra Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi’nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Akademi İstanbul’da da bir yıl süresince piyano eğitimi alan şarkıcı, 1997 yılında profesyonel müzik yaşamına klavyeci olarak başladı.

Sahneyi paylaştığı isimler arasında sırasıyla Öztürk, Ogün Şanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimler vardı. Cepkin ayrıca bu müzisyenlerin bazılarının albümlerinde aranjör ve düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. Cepkin, Murathan Mungan’ın sözlerini yazdığı şarkıların farklı müzisyenler tarafından seslendirildiği Söz Vemiş Şarkılar isimli albümde yer alan ve Aylin Aslım’ın seslendirdiği “Kimdi giden” adlı şarkının da düzenlemesini yaptı.

Hayko Cepkin, 2005’te beste ve müziğini kendisinin yaptığı ve evinde kaydettiği şarkıları bir araya getirerek ilk albümünü çıkardı. Alternatif tarzdaki albüm Sakin Olmam Lazım adıyla müzik marketlerdeki yerini aldı.

2OO7’de Tanışma Bitti adıyla piyasaya sürdüğü albümünde rock soundlarını ağırlıklı olarak kullanan şarkıcı, albümde gitarist Umut Töre, bas gitarist Poyraz Kılıç ve baterist Murat Cem Ergül’le birlikte çalıştı.

Anahtar Kelimeler : Hayko Cepkin, Hayko Cepkin biyografi, Hayko Cepkinin biyografisi, Hayko Cepkin biyografisi, Hayko Cepkin özgeçmişi, Hayko Cepkin hayatı, Hayko Cepkin hakkında, Hayko Cepkin sağlığı, Hayko Cepkin sağlık, Hayko Cepkin tanıyalım, Hayko Cepkin medyadaki yeri, Hayko Cepkin resim, Hayko Cepkin fan, Hayko Cepkin nerede oturuyor, Hayko Cepkin boyu kaç, Hayko Cepkin kaç kilo, biyografiler…