Sponsorlu Bağlantılar

Anahtar Kelimeler : Nasrettin Hoca, Nasrettin Hoca kaç yaşında, Nasrettin Hoca hayatı, Nasrettin Hoca kimdir?, Nasrettin Hoca yaşı kaç, Nasrettin Hoca biyografisi, Nasrettin Hoca hakkında, Nasrettin Hoca tanıyalım, Nasrettin Hoca nereli, Nasrettin Hoca hakkında yazılanlar, Nasrettin Hoca sağlığı, Nasrettin Hoca cilt bakımı, Nasrettin Hoca saç modeli, Nasrettin Hoca güzellik sırrı, nerede doğdu, biyografiler…

Nasrettin Hoca Biyografisi


Bu Biyografi 1655 Kez Görüntülendi.
Mesleği: Hoca
Doğum Yeri: Eskisehir
Doğum Tarihi: Bilinmiyor

Hoca Eskişehir’de doğmuştur. Onu sahiplenen bir çok şehrimiz olsada onun Eskişehir doğumlu olduğu gerçeği artık kesinleşmiştir. Vefat ettiği şehrin Akşehir olduğuda bilinir. Nasrettin Hoca, Türk tarihinin ne önemli kahramanlarından biridir.

Aslında Nasrettin Hoca, kendisine maledilen bir çok hicvi ve olayı yaşamamış bir karakterdir. Sadece insanlar onun adına, Hoca bu olayda şöyle derdi, yada şunu yapardı şeklinde olayı ve mevzuyu ona maletmişlerdir. İnsanların onu yaşadığı dönemde çok sevmesi ve Hoca’ya değer vermesi ona maledilen olayların ve fıkraların sayısınında oldukça fazla olmasına sebebiyet vermiştir.

Fıkraların içindeki Hoca karakteri o kadar benliğimize yerleşmiştir ki, anlatılan olayın Hoca tarafından yaşanmış bir olay olduğuna inanır olmuşuz. Nasrettin Hoca gibi insanlara verilen değer onların Tarihe, kültüre malolmasına sebebiyet vermiştir.

Her ülkenin bir Nasrettin Hoca‘sı vardır yoksada olmalıdır.Her ülkenin o ülkenin gençlerine anlatılacak örnek davranış biçimleri ve hikayeleri olmalıdır. Bu o ülkede gençlerin bazı olaylarda ve problemlerde nasıl tavır alması gerektiğine karar vermesinde çok önemli rol oynamaktadır. Ve bu tip fıkralar ve hikayelere komedi unsurunun katılması konunun daha ilgi çekici olmasına ve konuya olan ilgiyi artırmasına sebebiyet vermektedir.

Hocanın 1200-1300 lü yıllarda yaşadığı söylenir ve bilinir.

Anahtar Kelimeler : Nasrettin Hoca, Nasrettin Hoca biyografi, Nasrettin Hocain biyografisi, Nasrettin Hoca biyografisi, Nasrettin Hoca özgeçmişi, Nasrettin Hoca hayatı, Nasrettin Hoca hakkında, Nasrettin Hoca sağlığı, Nasrettin Hoca sağlık, Nasrettin Hoca tanıyalım, Nasrettin Hoca medyadaki yeri, Nasrettin Hoca resim, Nasrettin Hoca fan, Nasrettin Hoca nerede oturuyor, Nasrettin Hoca boyu kaç, Nasrettin Hoca kaç kilo, biyografiler…