Sponsorlu Bağlantılar

Totem Nedir? Nasıl Yapılır? Totem çeşitli toplumlarda görülen insanların, bitkilere, hayvanlara ya da farklı maddelere olağan üstü hareket ve inançlarına verilen addır. Günümüzde farkında olmasak bile herkezin en az bir kaç Totemi vardır. Anlayacağınız dilde anlatmak gerekirse Toteme bir örnek vermek istiyorum; ”yaklaşık 7 ila 9 yaşlarımda arkadaşlarımla birlikte sokakta parasına meşe oynamayı severdim ve sürekli oynardık, meşeyı atış sırası bana geldiğinde sağ elimle meşeyi atarken… sol elimlede orta parmak yapardım” ve bunun uğur getireceğine inanırdım. Totem budur. İnanmaktır aslı…

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanlar bazen varolan Totemlerinden farkında bile değildirler. Örn: bir şans oyunu oynayan şahıs, çekiliş sonuçlarını beklerken, ellerini bir araya getirmesi, kendini kasması ve çeşitli hareketler yapması bir totem sayılabilir. Ona şans getirebilir.

Totem bazen futbolda, kahvehanede, okulda her yerde karşınıza çıkabilir. Kavede kumar oynayan bir kitlede oyunculardan birinin her saat başında diğer oyunculardan ”yer değiştirilmesini” isteyebilir. Çay kaşığını ters koyması, kağıtların defalarca karılmasına rağmen en son hamleyi kendisinin yapması bir totemdir.

Totem beynin gidip gelmesi o anki mevzuya kitlenilmesi ile oluşur, genellikle şizofreni, acayip beyinlerde çok sık rastlanır.

Totem güzeldir, ve Toteme inanmak daha güzeldir. Bu makalemde totem ve totem nasıl yapılır hakkında bir kaç bilgi aktardım. Umarım Totemin ne olduğunu anlamıştırsınız.

Aşk Tutulması Adlı filmden BİR TOTEM SAHNESİ