Sponsorlu Bağlantılar

Diyetisyen Ender Saraç, sağlıklı ve hızlı zayıflamak isteyenler için 5 altın kuralı şöyle açıklıyor. Hızlı ve sağlıklı zayıflamak isteyenler bu kurallara uyun.

Ender Saraç Sağlıklı ve Hızlı Zayıflama yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bir televizyon programında Ender Saraç, hızlı zayıflamak isteyenler için 5 altın kuralı şöyle açıkladı. Kilolarınızdan bir an evvel kurtulmak, aynı zamanda sağlıklı zayıflamak istiyorsanız bu kurallara uyun.

Ender Saraç Hızlı Zayıflama yöntemleri

1) Akşam yemeğine dikkat: Akşam yemeğini erken vakitte yemelisiniz. Akşam yemeğiniz hafif olsun. Tok karna yatmaktan kesinlikle kaçının.

2) Tatlı ve şekerli meyvelerden uzak durun: Yemeklerden sonra tatlı yemek adettir. Ama bu adeti artık unutalım. Yemeklerden sonra tok karnımıza, şekerli meyveler ve tatlı yememeliyiz. Dikkat edelim, sadece tatlılardan kaçınılmıyor, şekerli meyvelerden de uzak durmalısınız.

3) Alkolden uzak durun: Alkolden, gazlı, soğuk içeceklerden kaçınmalısınız. Ender Saraç, alkolün göbek bölgesinde yağ oluşturduğunu belirtiyor. Çünkü alkol besinlerdeki yağın emilimini arttırır.

4) Ilık su ve yeşil çay: Öğün aralarında mümkün olduğunca ılık su ve yeşil çay içmeniz lazım.

5) Erken kalkmak ve egzersiz: Erken kalkmak, zayıflamanız için çok önemli. Sabah erken kalkmalı ve egzersiz yapmalısınız. 15 dakikalık bir harekete ihtiyacınız var. Sabah yapacağınız yürüyüş, dans etmek gibi bir egzersiz ile vücut ısınızı hafif yükseltmenizde fayda var.

Ender Saraç, sabah ayılmakta zorlanan ve geç ayılanlar içinTürk kahvesi ya da yeşil çay içmeyi öneriyor.