Sponsorlu Bağlantılar
Ürün Adı

İhya'u Ulum'id-Din İmam-ı Gazali - 4 Cild Eser, İhya'u Ulum'id-Din

Fiyatı : 75,42 TL + KDV

İhya´u Ulum´id-Din İmam-ı Gazali – 4 Cild Eser  Özellikleri :

– İHYAU ULUMİD DİN İMAMI GAZALİ 4 CİLT 1. HMRCİLTLİ VE LÜKS KUTULUTOPLAM 3600 SAYFA Bütün endisesi İslâm akidesini, buna bağlı olarak da İslâm ahlâkını ve düsüncesini savunup yaymak olan Gazâlî işte bu amacı gerçekleştirmek için bütün İslam tarihi boyunca elden düşmeyen muhteşem eseri olan İhya’yı yazmıştır.

– İhyau Ulumi’d – din bütün İslam dünyasında önemsenmekle birlikte Türklerin yaşadığı coğrafyada her kesimin başucu kitabı olmuştur.

– İlmin zirvesindeki alimlerden tutunda halkın her tabakası tarafından el üstünde tutulup sürekli okunan bir eser olmuştur İhya.

– Ebu Hâmid Muhammed b. Muhammed b. Ahmed (H. 450/505/ M. 1058-1111) Tus şehrinde doğdu.

– Yaşadığı yüzyıl siyasi bakımdan çalkantılı, fakat ilmi ve dini hayat bakımından İslâm dünyasının ve hatta o günkü dünyanın en parlak dönemini teşkil eder.

– Ayrıca Gazâlî, yalnız döneminin degil, bütün İslâm düşüncesi tarihinin en önde gelen düsünürlerindendir. Lakabı Huccetü´l-İslâm’dır.
– İslam´ın altın çağı
– İmam-ı Gazali
– Mürtercim: Ali Arslan
– Aslına uygun olarak neşredilen ihya, Türkçe’sinin düzgünlüğü ve baskı tekniği ile taktir toplayıp yüz binlerce okuyucunun kalbinde taht kurdu.
– Hayatın beşeri ve ferdi bütün cephelerini kapsayacak bir kaynak.

– 4 lüks cilt
– Ofset baskı
– 1. Ve 2. Hamur kağıt