Sponsorlu Bağlantılar

http://askmen.mynet.com/images/saglik-ve-spor/vucut-gelistirme/drogba.jpg

Fildişi sahillerinden kopup gelen yıldız 2004 yılında takıma katılışından bu yana ‘altı büyük zaferin alınmasında etkili oldu. Chelsea’nin efsanevi forvetinin nasıl kusursuz bir antrenmanı olduğuna göz atın.

Çalışma programına yönelik şunları söylüyor Drogba: “Çok fazla ağırlık çalışmıyorum çünkü şut çekme üzerine odaklanıyoruz daha çok ve bu da bacaklarımı yeterince güçlendiriyor. Forvetin yapması gereken en önemli yönünü hemen değiştirebilmektir. Bu nedenle ben yoğun tempolu kısa koşularla deparlar atıyorum. “Daha bitmedi, bakın başka neler yapıyor..

Karın

Didier’ın gücü gövdesindeki kaslardan geliyor

“İnsanlar, üst kaslarımı çalıştırmam gerektiğini düşünüyorlar ama esas durulması gereken yer karın. Bu bölgeyi güçlendirirseniz dönüşleriniz ve şutlarınız daha güçlü olur. “Bu hareket için dik durup elinizde jimnastik topuyla bacaklarınızı omuz aralığınız kadar açın. “Hızlı ve yavaş hareketleri bir arada yapıyorum, iki yana olabildiğince fazla şekilde üç set 20 tekrar yapıyorum. Sonra da sırt üstü yatıp bir set mekik çekiyorum. Üç günde bir bu antrenmanı yapıyorum.”

Kalça kasları

Fileleri havalandıran marifetin nereden kaynaklandığına bakıyoruz

“Şut çekerken dengede durabilmek için kalça kaslarımı da iyi çalıştırman gerekiyor.” diyor Didier. Sırtınızı duvara yaslayıp yan yatın. Sırtınızı sabit tutup bacaklarınız 90 derecelik açıyla biri yerde düz, öbürü duvara dayalı dursun. Sonra ayak bileklerinize bir bant geçirip bacaklarınızı ayaklar birbirine sabitlenmiş vaziyette yavaşça açıp kapatın. “Her iki yönde üç set sekiz tekrar yapın. Ancak bu hareketi karın egzersizlerinden daha yavaş yapmalısınız.

Vurucu darbe: Göğüs kontrolü


Drogba’nın rakiplerini nasıl dize getirdiğini dinliyoruz

“Top havadaysa savunma oyuncusunu oyalayacak zamanınız var demektir. Zayıf noktasını anlamaya çalışın; top yere düşene kadar da ne yöne gideceğinizi belirlemiş olun. Muhtemelen dönmek isteyeceksiniz çünkü nereden geçebileceğinizi, ne tarafın daha müsait olduğunu anlamak isteyeceksiniz. Top hızlı geliyorsa onu kontrolünüzde tutabilmek için onunla birlikte hareket etmeniz gerekecektir; yoksa elinizden kaçar gider.”

askmen