Sponsorlu Bağlantılar

İnternet hesaplarınızı ve şifrelerinizi tek bir ortak şifre ile kontrol altında tutmak istiyorsanız kullanabileceğiniz LastPass ile giriş yaptığınız tüm internet hesaplarınızı tek bir güvenli alanda kayıtlı tutarak ortak bir şifre ile bu hesaplarınıza kolayca erişebiliyorsunuz. Tüm hesaplarınızın şifrelerini hatırlama zahmetinden sizi kurtaran LastPass ile ilk başta belirleyeceğiniz bir yönetim şifresi ile giriş yaptığınız tüm hesapları klasörlere ayırarak kontrol altında tutabilir ve tekrar tekrar bu şifreleri girmenize gerek kalmadan hesaplarınıza erişebilirsiniz.

Özellikler:

  • Otomatik hesap kaydetme: Bir hesabınıza giriş yapın ve LastPass otomatik olarak aktif olsun, şifrenizi kaydedip kaydetmemek istediğinizi sorarak bir dahaki girişinizde nasıl davranması gerektiğini belirlesin.
  • Çevrimdışı şifre ve not kaydı
  • Güvenli ve rastgele şifre oluşturma
  • Tüm kişisel bilgi sadece sizin bilgisayarınızda depolanır.
  • Şifreleri yedekleme veye geri yükleme ve yazdırma
  • Internet Explorer ve Mozilla Firefox ile uyumlu çalışabilmektedir.

last pass, son şifre, latpass, lastpas

Önemli! Ücretsiz bir parola yönetim aracı olmasına rağmen profesyonel kullanıcılar için sunduğu gelişmiş çözümler ile bir premium servisi de vardır.

Birden fazla işletim sistemi ve bilgisayar kullanıyorsanız LastPass hesaplarınızı senkronize de ederek kullanabilir ve bir bilgisayarda kaydettiğiniz hesabı diğer bilgisayarınız veya işletim sisteminizde de otomatik olarak görebilirsiniz. Ayrıca LastPass Linux ve Mac işletim sistemlerine de uyumludur.

Önemli! Program Blackberry telefonlarında kullanılabilmektedir. Bu cihazlarda LastPass Premium’u kullanmak için buraya göz atın. Iphone uygulaması ise geliştirilmekte olup şimdilik mobil internet sayfası ile hesabınıza erişip şifrelerinize ulaşmanıza imkan tanımaktadır.