Sponsorlu Bağlantılar

Dünyada her şey için ,yaşam için, başarı için en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir. Bilim ve fennin dışında yol gösterici aramak aymazlık , bilgisizlik ,doğru yoldan çıkmışlıktır . Yalnız bilimin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki evrelerinin gelişimini anlamak ve ilerlemelerini izlemek koşuldur. Bin, iki bin , binlerce yıl önceki bilim ve fen dilinin çizdiği genel kuralları , şu kadar bin yıl önce bugün aynı biçimde uygulamaya kalkışmak , elbette bilim ve fennin içinde bulunmak değildir. (1924 ; S.D. II )

Ülkemizin en bayındır, en latif , en güzel yerlerini üç buçuk yıl kirli ayaklarıyla çiğneyen düşmanı yenen zaferin sırrı nerededir bilir misiniz ? Orduların yönetiminde , bilim ve fen ilkelerini kılavuz edinmektir. Ulusumuzu yetiştirmek için temel olan okullarımızın, yüksek okullarımızın kurulmasında aynı yolu izleyeceğiz.

Evet; ulusumuzun siyasal , toplumsal yaşamında ulusumuzun düşünce bakımından eğitiminde de kılavuzumuz bilim ve fen olacaktır. (1922; S.D. II )

Ülkemiz içinde uygar düşüncelerin , çağdaş ilerlemelerin bir an yitirmeksizin yayılması ve gelişmesi gerektir. Bunun için bütün bilim ve fen adamlarının bu konuda çalışmayı bir namus borcu bilmesi gerekir.

Öğretmenlerimiz , ozanlarımız , edebiyatçılarımız ulusa bu felaket günlerini ve onun gerçek nedenlerini açık ve kesin olarak yazıp söyleyecekler, bu kara günlerin dönmemesi için dünya yüzünde uygar ve çağdaş bir Türkiye’nin varlığını tanımak istemeyenlere , onu tanımak zorunda olduğumuzu anımsatacaktır. (1922 / M.E.D.B. )

Gözlerimizi kapayıp , yalnız yaşadığımızı varsayamayız. Ülkemizi bir çember içine alıp dünya ile ilgilenmeksizin yaşayamayız. Tersine gelişmiş ,uygarlaşmış bir ulus olarak uygarlık alanının üzerinde yaşayacağız : bu yaşam ancak bilim ve fenle olur. bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız . Bilim ve fen için bağ ve koşul yoktur . (1922; S.D. I )

atatürkün fen ile ilgili sözleri

,  fen ile ilgili sözler,  fen ile ilgili bilgiler,  fen ve teknoloji ile ilgili sözler,  atatürk ve fen sözleri,  atatürkün fenle ilgili sözleri,  fen ve teknoloji ile ilgili komik sözler,  bilim fen ile ilgili sözler,  fen dersi ile ilgili komik sözler,  FEN İLE İLGİLİ BİLGİLER,  atatürkün ilim ve fen hakkındaki sözleri,  bilim ve fen ile ilgili atasözleri,  atatürkün bilim fen ile ilgili sözleri,  fen ve bilimle ilgili atasözleri,  fen ile ilgili atasözleri,  atatürk ün fen ile ilgili sözleri,  atatürkün bilimle ilgili sözleri,  atatürkün bilim ile ilgili kısa sözleri,  atatürkün fen ile ilgili özlü sözleri,  Atatürk ün ilimle ilgili sözleri,  atatürk ün fen ile ilgili sözleri,  TEKNOLOJİYLE ilgili özlü sözler,  fen ve teknoloji ile ilgili güzel sözler,  ataturkun fen ıle ılgılı sözler,  fen ile sözler
,  atatürk ve bilimle ilgili güzel sözler
, atatürkün bilim ile ilgili özlü sözleri
, atatürkün bilim ve teknoloji ile ilgili sözleri
, atatürkün teknoloji ile ilgili sözleri
, bilim ile ilgili sözler
, bilim ile ilgili özlü sözler
, bilim ve fen hakkında atatürün özlü sözleri
, bilimle ilgili özlü sözler
, bılım ıle ılgılı ozlu sozler
, fen ile ilgili güzel sözler
, fen ve teknoloji ile ilgili özlü sözler
, fenle ilgili güzel sözler
, fenle ilgili sözler
, teknolojiyle ilgili özlü sözler
, özlü bilimsel sözler