Sponsorlu Bağlantılar

Tatilde sağlık arayanlar için en ideal seçenek olan termal oteller şifalı suları, farklı yöntemleri ve tedavi merkezleriyle birçok hastalığın tedavisi için alternatifler sunuyor.

Oruçoğlu Thermal Resort: Afyon’da yer alan Oruçoğlu Thermal Resort, konuklarını kendine özgü konukseverliği ile karşılıyor. Termal tatil için birçok farklı imkânın yer aldığı otel, dört mevsim eksiksiz hizmet sunuyor. 1992’den bu yana faaliyette olan Oruçoğlu Thermal Resort’un en büyük avantajı otelin her noktasında misafirlerinin termal sudan yararlanabilmesi. Otelin, sodyum bikarbonat, flörür ve karışık nitelikte termomineral içeren termal suyu kireçlenme, bel ve boyun fıtıkları, deri hastalıkları, ameliyat sonrası tutuklukların ve sertliklerin giderilmesinde kullanılıyor. Misafirler otel bünyesindeki SPA&Wellness Merkezi’nde, masaj, cilt bakımları, zayıflama programları, vücut analizleri ve vücut bakımlarından faydalanabiliyor. Ayrıca Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur mensubu misafirler otelde yer alan Özel Oruçoğlu Fizik Tedavi Rehabilitasyon Dal Merkezi’nde uzman doktor ve fizyoterapistlerin gözetiminde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinden de yararlanabiliyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Korel Thermal Resort Clinic & SPA Hotel: Afyon şehir merkezine 13 km. mesafede olan otelde sabah akşam açık büfe yemekler, gün boyu animasyon, yüzme havuzları, termal havuzlar, sauna, buhar banyoları, oyun salonları ve canlı müzik ve 5 çayı bulunuyor. Otel bünyesinde yer alan SPA merkezi, cilt bakımları, masaj, bitki banyoları, kişisel bakım ve dinlenme ihtiyaçlarını uzman ekibi ve teknolojik üniteleri ile gerçekleştiriyor. Romatizma, stres bozuklukları, yumuşak doku hastalıkları gibi birçok hastalık tedavisi için önerilen termal tesisin SPA merkezi randevu sistemi ile çalışıyor. Tesis içinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezi bulunuyor. Bu merkezde; bir profesör doktor, iki uzman doktor, fizyoterapistler ve hemşireler görev alıyor. Doğanın bir mucizesi termal su ile birlikte tıbbi hasta tedavileri de devam ediyor. Fizik Tedavi Merkezi’nde fizik tedavi, rehabilitasyon, hidroterapi tedavileri, bel ve boyun fıtığı tedavileri, kas güçlendirme tedavileri uzman ekipler tarafından yapılıyor. Korel Klinik, aynı zamanda SGK (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) ile anlaşmalı olarak hizmet sunuyor.

İkbal Thermal Otel: Anadolu konukseverliğiyle konforlu ve güler yüzlü hizmetin buluştuğu İkbal Thermal Otel, termal tesisleriyle de misafirlerinin sağlıkları için alternatifler sunuyor. İkbal Thermal Otel’de, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur mensuplarına fizik tedavi ve çamur banyosu, tesisin anlaşmalı olduğu Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastanesi ile birlikte ücretsiz olarak uygulanıyor. Tesiste yararlanılan İkbal termal suyu, romatizmal hastalıklar, kireçlenme, sedef benzeri deri hastalıkları, yumuşak doku romatizması, bel-boyun fıtıkları, siyatalji gibi disk hastalıkları, fasia-tendon hastalıkları, safra kesesi, böbrek ve idrar yolu rahatsızlıkları, mekanik bel ve boyun ağrıları, eklem sertlikleri, kırıklarda ortaya çıkan sorunların tedavisi, mide ve bağırsak sorunları, nörolojik rahatsızlıklar ve kaslarda ortaya çıkan hastalıklara iyi geliyor.

Anemon Afyon Thermal SPA Otel & Convention Center: Türkiye’de termal turizm denince ilk akla gelen iller arasında yer alan Afyonkarahisar’da yer alan Anemon Afyon Otel, konforu ve hizmet kalitesi ile dikkat çekiyor. Otel, wellness SPA alanı, hamam(termal havuzlu), açık ve kapalı havuz, sauna, jakuzi, Anemon Gym, uzman personeli ile uzak doğu masajlarının yapıldığı masaj odaları, özel sauna–hamam ve özel termal banyo odaları ile konaklayan misafirlerin büyük ilgisini çekiyor. Alacarte restoranlarında Türk ve İtalyan mutfağından esintileri bir arada yaşatarak seçkin lezzetleri misafirlerine sunuyor. Anemon Afyon Termal Spa Hotel & Convention Center konaklayan misafirlerini modern görünümü, Uzak Doğu esintileri, birbirinden leziz yemekleri ile kendilerini bambaşka bir dünyada ve özel olarak hissetmelerini sağlıyor. Kurban bayramı hariç yıl sonuna kadar kişi başı 110.00 TL’den başlayan fiyatlarla…

Güral Harlek Thermal Resort SPA: Güral Harlek, termal keyfini ruhunuzda hissedebileceğiniz lüks ve konforu bünyesinde topluyor. Sağlık Bakanlığı Kaplıcalar Yönetmeliği kapsamında belgeli olan Güral Harlek Tesisleri’nde bulunan 43°C’de 760,3 mg/lt mineralizasyona sahip florürlü, termomineralli termal su; romatizmal hastalıklardan, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarının tedavisine kadar tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabiliyor. Otelde ayrıca hamam, aromaterapik uygulamalar ve 12 çeşit masaj tekniğinin uygulandığı masaj odaları, reiki seansları, cilt bakım ve güzellik odası ve dinlenme odaları da mevcut.

Spa Hotel Colessae Thermal: Spa Hotel Colessae Thermal bünyesindeki SPA ve termal merkezi sağlığınıza yeniden kavuşmanıza yardımcı olacak aktivite ve tedaviler sunuyor. Sağlıklı yaşamın yanı sıra eğlence ve aktiviteye de imkân sağlayan tesis, Pamukkale’de yer alıyor. Kapalı termal havuzunda sunulan termal su, banyo kürü olarak; kronik romatizmal hastalıklar, osteoartroz, akne; içme kürü olarak; sindirim sisteminin fonksiyonel bozuklukları, böbrek taş ve kumlarında, hafif idrar yolu iltihabı ve nefritte tedaviye yardımcı oluyor. Yaz-kış hizmet veren otelin restoranları 12 ay boyunca zengin mönülerle misafirlerini ağırlıyor.

Almira Hotel Bursa: Almira Hotel, Bursa şehir merkezinde, beş yıldızlı hizmeti ve farklı yaşam alanları ile konuklarının hem ruhuna hem de bedenine hitap ediyor. Tatil yaparken dinlendiren ve huzur veren Almira Hotel / Blu Wellness Club misafirlerini şımartıyor. Ruhu ve bedeni yenileyen ve gün içindeki yorgunluğunuzu atabileceğiniz Blu Wellnes Club’ın dinlendiren, canlandıran ve gençleştiren aktiviteleri konuklara huzur ve sağlık vaat ediyor. Blu Wellness Club bünyesinde yer alan açık-kapalı yüzme havuzu, unisex sauna, bayanlara özel sauna, step, aerobic ve aletli jimnastik yapabileceğiniz Fitness Center, Türk ve Fin Hamamları, şok havuzu, SPA care bakımları ve farklı masaj çeşitleri Almira Hotel’de konukları bekliyor.

Kervansaray Termal Hotel: Bursa’nın en gözde otellerinden biri olan Kervansaray Termal Otel, 3000 m² geniş arazi üzerine kurulu tesisleriyle dikkat çekiyor. Kervansaray Termal Oteli’nin en büyük özeliği, Roma döneminden kalan, hatta Bizans kraliçesi Thedora’nın güzelliğinin ve gençliğinin sırrını keşfettiği eski kaplıca adı altında hizmet veren şifa kaynağı kaplıcası… Bayan ve erkek kısmı olmak üzere iki bölümden oluşan otel kaplıcası tarih ve kültürel zenginliğin otantik havasıyla şifa ve gençlik veriyor. 44°C sıcaklıktaki termal su, iltihabi romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde, yumuşak dokunun romatizmal hastalıklarında, ortopedi ameliyatları ve kırık sekelleri rehabilitasyonunda tedavi amaçlı kullanılıyor.

Richmond Hotels Pamukkale Thermal: Dünya’nın en önemli doğa harikalarından biri olan Pamukkale’nin tüm güzelliği, Richmond Pamukkale Hotel misafirlerini bekliyor. Her mevsim 35 derece olan şifalı su kaynağıyla aynı zamanda bir termal alan olan Pamukkale’de yer alan tesis şifalı suların verdiği sağlıkla bir arada yaşamak isteyenler için son derece keyifli bir atmosfer sunuyor. Lobisinden odalarına kadar tüm detayları özenle tasarlanmış olan Richmond Pamukkale Thermal Hotel; çalışanlarının güleryüzü ve sıcaklığıyla evinizin rahatlığını, konforuyla da ayrıcalıklı hizmet kalitesini yaşatıyor.

Yıldız Hotel Gönen: Gönen Kaplıcaları’nın en geniş ünitesini temsil eden tesis, sağlık arayan misafirlerinin beklentilerine cevap veriyor. Otelin fizik tedavi bölümünde kapalı termal havuzları ve fitness salonu hizmet veriyor. Ayrıca açık termal havuzu ile olimpik yüzme havuzu otelin bahçesinde yer alıyor. Otel bünyesinde 9 adet termomineral havuz, 2 adet olimpik yüzme havuzu, 13’ü jakuzili olmak üzere toplam 130 adet sıra banyosu bulunuyor. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı sular ortopedik, nörolojik ve romatolojik hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Etstur tatil fırsatları için 444 0 387’yi arayabilir, www.etstur.com adresinden bilgi alabilirsiniz.