Sponsorlu Bağlantılar

İki günlük tatili, kısa kaçamaklarla değerlendirmek isteyenler için bir rehber hazırladık. İşte Adalar’dan Bozcada’ya, Safranbolu’dan Assos’a gezi rehberi…

POLONEZKÖY

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul’un arka bahçesinde bulunan, doğanın yeşilini korumayı başardığı nadir yerlerden biri burası. 1842 yılında Adam Cartoryski tarafından kurulup Adampol adı verilen Polonezköy, Polonyalıların mimari ve kültürel özelliklerini taşıyor. Köye gelmeden, etrafı çam ağaçları ve yeşilliklerle çevrili yollardan geçerken kendinizi bir anda İstanbuı’un kalabalığı, gürültüsü ve stresinden arınmış hissedeceksiniz. Şehre yakınlığı göz önüne bulundurulduğunda günübirlik ya da hafta sonu gezileri için iyi bir alternatif.

Kısa kaçamaklar

Adampol Otel

Meyve bahçeleri içinde bulunan Adampol Otel’de 68 oda var. Odalar dar ve orman manzaralı. Açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, oyun ve spor alanları sauna gibi hizmetleri sunan Adampol ayrıca teknolojik imkanlarıyla iş toplantıları içinde uygun. Otelde hafta sonu çift kişilik tam pansiyon konaklama fiyatı 220 TL. Hafta içi fiyatlar düşüyor. Bayram fiyatı günlük 250 TL. En az 2 günlük rezervasyon alınıyor.

Kısa kaçamaklar

Hera Butik Otel

Yemyeşil bahçe içinde, 10 adet odası bulunan Hera Butik Otel, doğa manzarasına sahip bir butik otel. Yemyeşil bahçesi, doğası ve şömineli salonuyla tatilcileri bekliyor. Açık ve kapalı restoranda Türk mezelerinin yanı sıra farklı Rum spesiyaliteleri hazırlanıyor. Ev yapımı reçeller ve çöreklerle yapılan köy kahvaltısının ise keyfine diyecek yok. Konaklamanın dışında nişan, kır düğünü gibi organizasyonlar da düzenleniyor. Hera Butik Otel’de iki kişilik yarım pansiyon konaklama fiyatı 160 TL.

Kısa kaçamaklar

Polonezköy Country Clup

1981’de açılan Polonezköy Country Clup, beldenin en eski turizm amaçlı tesisi. Konaklama alternatiflerinin yanı sıra piknik alanlarına sahip. Ayrıca yüzme havuzu, tenis, voleybol, basketbol,masa tenisi sahaları, çocuk parkı misafirlerin hizmetinde. Tesisin en ilgi çeken yeri ise hayvanların özgürce dolaştığı küçük hayvan parkı. Polonezköy Country Clup’da konaklamak isterseniz ödemeniz gereken fiyat hafta sonu kahvaltı dahil 79 TL, hafta içi ise 69 TL. Pazar günleri piknik alanında yapacağınız açık büfe kahvaltının kişi başı fiyatı ise 30 TL.Bayramda gecelik kişi başı 99 TL. iken, iki gece fiyatı kişi başı 79 TL.’ye düşüyor.

Kısa kaçamaklar

Village Park Country Resort

2000 yılından beri faaliyette olan Village Park, Riva Deresi kenarında 42 dönüm arazi üzerine kurulu. Ahşap evlerinin güzelliğini, manzarasını gördükten sonra şehre geri dönmek istemeyeceksiniz. 15 standart oda, dört özel oda, bir villa ve beş şömineli süitten oluşan toplam 20 oda bulunuyor.Villada Türk hamamı hizmetinizde. Village Park’ta standart odada hafta sonu kahvaltı dahil iki kişi konaklama fiyatı 310 TL. Hafta içi ise fiyat 250 TL’ye düşüyor. Bayramda kişi başı yarım pansiyon fiyatı 250 TL. olacak.

Kısa kaçamaklar

Yeji Dohoda

Yeşilin her tonunu görmenizi sağlayacak bir atmosfere sahip Yeji Dohoda, misafirlerine konaklama, oyun parkı, kokteyl, dernek, toplantı, şirket yemekleri, piknik alanı, kapalı restoran, kır düğünü, karavan kamping gibi hizmet ve imkanlar sunuyor. Yemyeşil bahçesinin kapasitesi büyük davetler için elverişli. Yeji Dohoda’da iki kişilik odada konaklama 45 TL, karavanda konaklama 55 TL. Pazar günü açık büfe kahvaltıya katılmak isterseniz ödeyeceğiniz fiyat kişi başı 15 TL.

Kısa kaçamaklar

AĞVA

İstanbul’a yakın olmasına rağmen doğallığını kaybetmemiş bir diğer adres Ağva. Göksu ile Yeşilçay nehirleri arasında bulunan, Karadeniz’in masmavi suları ve yemyeşil ormanlarının kucaklaştığı Ağva, yorgunluk atıp kenarındaki restoranları ve yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki kumsalı da cabası.

Kısa kaçamaklar

Aqua Verde Otel

Göksu Deresi üzerinde kurulmuş Aqua Verde, 26 oda ve sekiz bungalov ile hizmet veriyor. Tamamen yeşilliklerle çevrili mekanda yüzme havuzu, mini basketbol sahası, kano, deniz bisikleti, dağ bisikleti gibi hizmetler var. Zengin bir açık büfeye sahip olan Aqua Verde’de hafta sonu iki gece yarım pansiyon iki kişilik konaklama fiyatı 540 TL. Bayramda paket program uygulayan otelin fiyatı iki kişi 1200 TL.

Kısa kaçamaklar

Clup Grand Becassier

Nehir kenarında konumlanan otel, iki bölümden oluşuyor. Clup Grand Becassier’de hem konaklama hemde şık restoranında yemek yeme olanağı var. Derenin hemen kenarındaki mekan iki jakuzili, 15 double ve 20 triple odaya sahip. Hafta sonu iki kişilik konaklama 130 TL. Akşam yemeği fiyata dahil değil. Bayramda iki kişi üç gece fiyatı 900 TL.

Kısa kaçamaklar

Paradise Motel

Paradise Motel, ağaçlarla dolu bir bahçede yer alan müstakil evlerden oluşuyor. bu şirin evlerde kuş sesleri eşliğinde uyanmak çok hoşunuza gidecek. Motelde 18 adet bungalov, şömineli bir oturma salonu, nehir manzaralı restoran havuz ve sauna bulunuyor. Geniş bahçede ise çadır kurma imkanı var. Burada tek gecelik kişi başı konaklama ücretleri hafta içi 75-80 TL, hafta sonu standart odada 110-120 TL. Bayramda ise üç gece iki kişilik oda fiyatı 900 TL.

Kısa kaçamaklar