Sponsorlu Bağlantılar


Kış, 4 mevsimden biridir. Aralık , Ocak, Şubat, aylarından oluşur. Bu mevsim mevsimlerin en soğuğudur. Bu mevsimde hava sıcaklığı eksilere doğru düşer, bu düşmeyle kar ve yağmur artar. Türkiye’de kış ilk olarak Kuzey Doğu Anadolu Bölgesi’nde başlayarak batıya doğru ilerler.

Kış mevsiminde hava sıcaklığı çoğu bölgelerde sıfırın altına iner ve don olayı gerçekleşir. Kış mevsiminde güneş ışınları dünyaya yatay olarak gelir. Bu nedenle hava oldukça soğuk olur. Türkiye’de en çok Doğu Anadolu Bölgesi’nde ağır kış koşullarına rastlanır. Örneğin Erzurum’da kar kalınlığı geçtiğimiz yıllarda 1 metreye kadar ulaşmıştır. Hava sıcaklığıda -30 derecelere kadar düşmektedir. Kış mevsiminde insanlar daha kalın ve yünlü kıyafetleri giymeyi tercih ederler. Kış mevsiminin ayları aralık , Ocak şubattır. Kış mevsiminde yılbaşı kutlanır.

Sponsorlu Bağlantılar

kış mevsiminin özellikleri

,  yaz mevsiminin özellikleri,  kışın özellikleri,  kış mevsimi özellikleri,  yaz mevsiminin özellikleri nelerdir,  kış mevsimi ödev,  kış mevsimi ayları,  yaz mevsimi özellikleri,  kış mevsimi ve ayları,  kış mevsimin özellikleri,  0,  kış özellikleri,  4 mevsimin özellikleri,  kışın mevsimin özellikleri,  KIŞ MEVSİMİN ÖZELLİKLERİ,  kıÅ�mevsimi ve aylarındaki hava olayları,  kış mevsiminin özellikleri nelerdir,  kış aylarının özellikleri,  kış mevsimi hakkında genel bilgi,  kış özellikleri nelerdir,  kışmevsimlerin özellikleri nelerdir,  kış mevsim özellikleri,  1h,  kış mevsimi nasıl oluşur,  KIŞ MEVSİMİNİN ÖZELLİKLERİ
,  4 mevsimin özellikleri
, kiş mevsimi özellikleri
, kış mevsimi
, kış mevsimi ve ayları
, kış mevsimi ödev
, kış mevsimi özellikleri
, kış mevsiminin Özellikleri
, kış mevsiminin özellikleri nelerdir
, kış mevsiminin özelliklerini çocuklara öğretme power paint sunusu
, kışın özellikleri
, kışın özellikleri nelerdir
, mevsimin özellikleri
, mevsimlerin özellikleri
, yaz mevsimi özellikleri
, yaz mevsiminde hava nasıl olur
, yaz mevsiminin özellikleri
, yaz mevsiminin özellikleri nelerdir