Sponsorlu Bağlantılar

Büyük Birlik Partisi kurucusu ve Vatanseverliği konusunda şüphe olmayan Sayın Musin Yazıcıoğlu 1954 yılında, Sivas’ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü’nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla’da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde yaptı.

1954 yılında, Sivas’ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü’nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu.İlk ve orta öğrenimini Şarkışla’da yaptı.Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972’de Ankara’ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde tamamladı.1968’de cemiyetçilik çalışmalarına başladı. Şarkışla’da Genç Ülkücüler Hareketi’ne katıldı. Ankara’ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78). 1978’de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği’nin kurucu Genel Başkanı oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

1980 yılına kadar MHP’de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül 1980′den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası’nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi’nde kalan Yazıcıoğlu, bu davadan herhangi bir ceza almaan berat etti.

Yazıcıoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın başkanlığını yaptı.

Yazıcıoğlu, 1987′de Milliyetçi Çalışma Partisi’ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi’nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas’tan milletvekili seçildi.

muhsin-yazicioglu-2Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992′de, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı” gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP’den ayrıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu, 29 Ocak 1993′de, MÇP’den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi’ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.

24 Aralık 1995′te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996′da ANAP’tan istifa ederek, BBP’ye döndü.

Muhsin Yazıcıoğlu, 26 Nisan 1998′de yapılan 3. Büyük Kurultay ve 8 Ekim 2000 tarihindeki 4. Büyük Kurultay’da tekrar BBP Genel Başkanlığına seçildi.

Temmuz 2007′de yapılan genel seçimlerde Sivas’tan milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi.

25 Mart 2009 günü Kahramanmaraş’tan Yozgat’a giderken geçirdiği helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatı siyasi mücadeleler ile geçti. Yazıcıoğlu, kazadan hemen önceki mitinginde 29 Mart seçim çalışmaları için “Devletten yardım almıyoruz ilk kez helikopter kiralıyoruz” demişti.

Muhsin Yazıcıoğlu, evli ve iki çocuk babasıydı.

İşte Muhsin Yazıcıoğlunun Kaleminden Bir şiir:

ÜŞÜYORUM
Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgar gibi, süzülüyorum
Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum
Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum..

Muhsin YAZICIOĞLU

Şiiri birde Muhsin Yazıcıoğlunun sesiyle dinleyin:

Büyük Birlik Partisinin Tanıtım Filminde Yazıcıoğlu’da Aldı:
İşte tanıtım klibin hikayesi

Bir zamanlar yazılarını yazmak üzere okyanus sahiline giden yaşlı bir bilge adam varmış. Çalışmaya başlamadan önce sahilde bir yürüyüş yaparmış. Bir gün sahilde yürürken plaja doğru baktığında genç bir adam görmüş. Genç adam bir kaç adım koşuyor, yerden bir şey alıyor ve yumuşak bir hareketle okyanusa fırlatıyormuş. Biraz daha yaklaşınca seslenmiş:
“Merhaba. Ne yapıyorsun böyle ?”
Genç adam durmuş, başını kaldırmış ve cevap vermiş :
“Okyanusa deniz yıldızı atıyorum.”
” Neden okyanusa deniz yıldızı atıyorsun demiş bilge adam?”
“Güneş çoktan yükseldi ve sular çekiliyor. Eğer onları suya atmazsam ölecekler.”
“Ama delikanlı görmüyor musun ki kilometrelerce sahil var ve bastan aşağı deniz yıldızıyla dolu. Hiçbir şey fark etmez !”
Genç adam kibarca dinlemiş, eğilerek yerden bir deniz yıldızı daha almış ve dalgalanan denize doğru fırlatmış.
“Bunun için fark etti.”
İnternet sitelerinde sıkça yer alan bu hikaye BBP’ne ilham oldu.
Yerel seçim için çekilen reklam filminde Genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu, genç adam rolünü bizzat oynadı.
İki dakikalık reklam filmi Akçakoca sahilinde çekildi.
Fikir Genel sekreter Yalçın Topçu’nun kızından aldığı fikirle ortaya çıktı.
Tıpkı hikayedeki gibi verilecek bir oy’un her şeyi değiştirebileceği vurgulanıyor.

bbp, bbp propaganda klibi, bbp tanıtım filmi, Büyük birlik hakkında, büyük birlik partisi, deniz yıldızı toplayan adam, hakkında, hayatı, husin yazıcıoğlu, kendi sesiyle muhsin yazıcıoğlu şiiri, kimdir ve merelidir, kurucusu, mhusin yazıcıoğlu resimleri, mücadelesi, Muhsin yazıcıoğlu kimdir, siyasi kimliği, son surumu, ülkü ocakları kurucusu, üşüyorum şiiri, yazıcıoğlu hakkında, yazıcıoğlunun şiiri