Sponsorlu Bağlantılar

Anahtar Kelimeler : Necati Şaşmaz, Necati Şaşmaz biyografi, Necati Şaşmazin biyografisi, Necati Şaşmaz biyografisi, Necati Şaşmaz özgeçmişi, Necati Şaşmaz hayatı, Necati Şaşmaz hakkında, Necati Şaşmaz sağlığı, Necati Şaşmaz sağlık, Necati Şaşmaz tanıyalım, Necati Şaşmaz medyadaki yeri, Necati Şaşmaz resim, Necati Şaşmaz fan, Necati Şaşmaz nerede oturuyor, Necati Şaşmaz boyu kaç, Necati Şaşmaz kaç kilo, biyografiler…

Necati Şaşmaz Biyografisi


Mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Doğum Yeri: Elazığ
Doğum Tarihi: 15 Aralık 1971

Necati Şaşmaz, 15 Aralık 1971’de Elazığ’da doğdu.

Sponsorlu Bağlantılar

Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Pusu’daki Polat Alemdar rolü ile tanınır.

Abdulkadir Şaşmaz’ın oğludur. Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, eğitimini Kanada’da tamamladı. ABD’de 6 sene kalan Şaşmaz, 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika’da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika’ya varamadan geri dönen Şaşmaz, sonradan ailesinin çekinceleri ve ısrarı üzerine Amerika’ya dönmekten vazgeçti.

Hayatına Türkiye’de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz, Ankara’da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden İstanbul’da Osman Sınav’la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti. Osman Sınav’ın “Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum” sözlerine, düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.

Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz, özel hayatının kalmadığını, “Beni sadece Ankara’da ismimle çağırıyorlar, İstanbul’da herkes Polat diyor” sözleri ile dile getirdi.

Amerika’da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yaptı. Şaşmaz’ın, Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.