Sponsorlu Bağlantılar

Bağırsak enfeksiyonlarının yoğun olduğu, bir mevim içindeyiz. Bu konuda dikkatli davranıp gereken tedaviyi almak şart. Bol sıvı,ayran,maden suyu gibi doğal destekler ile de sıvı ve element kaybını yerine koymöak gerekir.
Bir de pek çok kişinin yaşadığı bağırsak düzensizliği ve sindirim sorunu gündemde. Bu iki sorun için bitkisel çözümler arayanlara, bir kaç öneri ;
Anason çayı, hazımı kolaylaştırır ve bağırsak gazlarını yok eder.
Ardıç meyveleri, bağırsak gazlarını önler.
Armut, bağırsakları yumuşatır.
Asma çubuklarından çıkan sıvı, bağırsak kanamalarına karşı kullanılır. Bazı yerlerde bu sıvı göz damlası olarak da kullanılır.
Ayva, bağırsağı kuvvetlendirir.
Bamya, sindirim sistemini düzenler, bağırsakları yumuşatarak kabızlığı önler.
Biberiye çayı, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Safra kesesi salgısını çoğaltır.
Bira mayası, hazımsızlık ve bağırsak zorluklarına karşı etkilidir. Ayrıca bağırsaklarda çürüyen besinlerin oluşturduğu zehirli maddeleri zararsız hale getirir. Bağırsak iltihabına, iyi gelir. İki üç kahve kaşığı bira mayası bir bardak suya karıştırılarak günlük olarak tüketilebilir.
Fasulye, bağırsak temizler.
Havuç tohumlarından yapılan şurup, mide ve bağırsak gazlarını, kanamalarını ve iltihaplarını önler.
Isırgan otu özü, metobolizma rahatsızlıklarının yanı sıra bağırsak, mesane, böbrek, dalak hastalıklarına iyi gelir.
Kabak çekirdeği, bağırsak kurtlarını düşürücü, zehirli olmayan önemli bir tedavi maddesidir.
Büyüklerin 700 gram, küçüklerin ise 400 gram kabak çekirdeğini aç karnına yemeleri gerekmektedir. Ayrıca; çekirdekleri yedikten 2-3 saat sonra bir çay bardağı hint yağı içmek istenen sonuç açısından etkilidir.
Kavun, bağırsakları yumuşatır.
Kekik, bağırsak parazitlerine iyi gelir.
Kimyon, karın ağrısına, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir.
Lahana, çiğ olarak yenildiğinde sindirim sistemi rahatsızlıklarına, bağırsak tıkanıklığına, bağırsak tembelliğine, bağırsak kurtlarına iyi gelir.
Lavanta çiçeği çayı, bağırsak gazlarını yok eder.
Melisa, bağırsak ağrılarına çok iyi gelir.
Nar, kabuğu bağırsak kurtları ve solucanları düşürücü etki yapar.
Nohut, bağırsakları yumuşatır.
Salep, bağırsak tembelliğine iyi gelir.
Semizotu, bağırsakları yumuşatır.
Tarçın ağacı yapraklarından ve kabuklarından elde edilen tarçın yağı, bağırsakları düzenler. Hazmı kolaylaştırır, ağrıları dindirir, mide kramplarını giderir.
Tarhunotu, limon, elma, incir domates, Bağırsak enfeksiyonlarına iyi gelir.

Konu İle Alakalı Arama Terimleri:

    kurt dökmek (7), bağırsak gazı kabızlık yaparmı (6), suyun bağırsaklara faydası (5), semizotu gaz yaparmı (4), solucan dökmek için şifalı bitkiler (4), hint yağı içmek (4), kavun kabızlık yaparmı (4),kurt dökmek için (3), solucan dökmek (3), hint yağı bağırsak (3), kurt döken bitkiler (2), şifalı bitkilerle bagırsak kurtlarını dökmek (2), solucan döken bitkiler (2), bağırsak kanseri şişlik yaparmı (2),kimyon basur yaparmı (2), semiz otu şişkinlik yaparmı (2), semiz otu gaz yaparmı (2), kurt dökmek için bitkisel tedavi (2), biberiye çayı kabızlık yaparmı (2), maden suyu kabızlık yaparmı (2)

ahmet maranki bagırsak tembelligi, ayran şişkinlik yaprmı, bağırsak ağrılarına bitkisel çözüm, BAĞIRSAK AĞRINA NE İYİ GELİR, bağırsak enfeksiyonlarında nasıl beslenmeli, bağırsak kanseri şişlik yaparmı, bağırsak kurtları hint yağı, bağırsak kurtları sindirim sistemi, bağırsak parazitlerini döken bitki, bagirsak problemi cilt lekesi yaparmi, bağırsak sorunları için bitkisel ilaç, bagirsak tembelligi, bagırsak tembelligi icin en kolay cözüm, bağırsak tıkanıklığına çözüm, bira basur hastalığı yaparmı, bira gaz, bira mayası gaz yaparmi?, biramaysı mide rahatsızlığı yaparmı, bıtkı cayı kalınbagırsak kanserı ıcın, çocuklarda bağırsak tembelligi, hemoroid bağırsak düzensizliği yaparmı, hemoroid midede şişkinlik yapar mı, hemoroıt kılo yaparmı, hint yağı bağırsak, hint yağı bağırsak kurtlarını düşürürmü, hint yağı kurtlara etkisi, hint yagı parazitleri, hint yağı parazitleri nasıl yok eder, hint yağının bağırsak faydaları, hint yağının bağırsaklara faydası, kayısı bağırsak tembelliği yaparmı, mide bağırsak solucanları nasıl düşürülür, mide solucanı, mide solucanları, midede solucan ve etkileri, salep uyku yaparmı, sifali bitkiler solucan nohut, solucan dokmek, tarçın çayı gaz yapar mı, yeşil nane adet düzensizliginde etkilimidir

Sponsorlu Bağlantılar