Sponsorlu Bağlantılar

Bronşit akciğerlerdeki hava boşluklarının iltihaplanması sonucunda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Nefes borusu ve bronşlar enfeksiyondan ötürü iltihaplanabilir. Hava yollarının mukus astarı tahriş olabilir, şişebilir, sıvıları akabilir,

2druba3x1 Bronşitten Nasıl Korunabiliriz   Etkili Tedavi Yöntemleri

Sıklıkla şiddetli öksürük görülür. Yetişkin ya da çocuklar bronşit olabilir. Belirtileri benzerdir. Bebeklerde bu genelde astım olarak görülür. Nedenleri, soğuk aylarda üst solunum yolu enfeksiyonu ile başlayabilir, çeşitli virüsler özellikle grip virüsleri neden olabilir.

Bakteriler, toz-duman, kimyasal çözücüler, sigara dumanı akut bronşite sebep olur. Belirtiler, genelde üst solunum yolu enfeksiyonlarından sonra meydana gelir. Bronşit için şifalı bitkiler, aslanağzı, çan çiçeği, çam fıstığı, gelincik, mersin yağı, okaliptüs, salep, susam ve turptur.

Ateş düşürücüler, öksürük şurupları, ağrı kesiciler kullanılır. Balgamı kolay bir şekilde çıkarmak için, buna yönelik ilaçlar hastaya önerilir. Tedavinin fayda sağlaması için, sigarayı mutlaka bırakmak gerekir. Tedavinin ilk şartı sigaranın bırakılmasıdır.

Sigarayı bırakınca, hastanın öksürmesinde ve balgam çıkarmasında azalma görülür. Hastanın, nefes alıp vermesinde belirgin bir değişiklik vardır. Kişi, çok daha rahat bir yaşam sürer. Solunum yollarına yerleşen bakteri ve virüsleri yok etmek için ilaç tedavisi uygulanır. Bu tedavinin doğru uygulanması için, hastanın boğaz ya da balgam kültürü yapılır ve o mikroba uygun ilaç verilir.

Konu İle Alakalı Arama Terimleri:

    bronşitten kurtulmanın yolları (6), gelincik çiçeği nasıl kullanılır (4), balgam çıkarmak iyimi (4), bronşitten nasıl korunuruz (4), vir (3), astımda çam fıstığı nasıl uygulanılır (2), balgamdan kurtulmak(2), balgam çıkarma teknikleri (2), bronşitt (2), bronşitten nasıl korunabiliriz (2), buronsit ten korunma yollari (2), çocuklarda çiçek çıkarma nasıl olur (1), çocuklarda bronşit için tedavi yöntemleri (1),çocuklarda balgam ve bronşit (1), çoçuklarda balgam çıkarma yolları (1), çocuk bronşitinden nasıl kurtuluruz (1), çocuk balgamı tedavi yöntemleri (1), buranşitten korunmak (1), çam fıstığı bebeğe nasıl verilir (1), buronşitten nasıl (1)

astım bronsitte en etkılı tedavi yontemı , balgam çıkarma nasıl olur , balgam çıkarma yöntemleri , balgam çıkarmak iyimi , balgam kül , balgam kültürü , balgamdan nasıl kurtulurum , boğazdaki balgamdan nasıl kurtulurum , branşitten nasıl koruna biliriz. , bronşit nasıl bir hastalıkdır ? , bronsit nasil hastaliktir , bronşit nasıl meydana gelir , bronşit rahatsızlığından kurtulma , bronşit teşhisi , bronşite iyi gelen yöntemler , bronşitten korumanın yolları , bronsıtten korunma , bronşitten korunma yolları , bronşitten kurtulmanın yolları , bronşitten nasıl korunabiliriz , bronşitten nasıl korunabiliriz etkili tedavi yöntemleri , bronşitten tamamen kurtulmanın yolları , buranşitten kurtulma , çocuklarda balgam kültürü alma , çocuklarda boğazdaki balgamı çıkarma , cocuklarda bronsit , cocuklarda bronsit dogal yontemler , cocuklarda bronsit tedavisindeki yontemler , eski bronşit , kronik bronşit teşhisi , kronik bronşit teşhisi etkili tedavi yöntemi , kronik bronşite iyi gelen yöntemler , kronik bronşitten tamamen kurtulma , nasil kolay balgam cikarma yontemleri , pronşiten nasıl kurtulurum , saglık bogaz balgamını çıkartmak , şiddetli öksürük ve bronşit , sigaradan korunabiliriz , sigaradan nasıl korunabiliriz , soğuk algınlığı ve bronşit