Sponsorlu Bağlantılar

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi için egzama kürü formülü.. Ellerinde, el bileklerinde veya ayaklarında egzama olan hastalar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu beyaz dut kurusu kürü formülünü tavsiye etmektedir. Kürü uygulayanların oldukça yarar gördükleri iddia edilmektedir. Egzamaya ne iyi gelir diye merak edenler için işte egzama kürü tarifi..

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi için beyaz dut kurusu kürü formülü

Kaynamakta olan yarım litre kadar suyun içerisine 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu ilave edilir. Beyaz dut kurusu kürü 6 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılır. 6 dakika kaynatılan dut kürü, ılıktan biraz daha sıcak, olacak şekle gelinceye kadar (ne kadar sıcak olursa o kadar iyidir ama cilde zarar vermemelidir) ılıması beklendikten sonra egzama olan eller kabın içine sokulur. Egzama kürü, ellere en az 10 dakika etki ettirilmelidir. 10 dakika sonra eller beyaz dut kurusu küründen çıkarılır ve 1 saat sonra suyla durulanır.

Haftada 3 defa uygulanacak olan bu egzama kürü her seferinde taze olarak hazırlanmalı ve eli yakmamak şartı ile mümkün olduğunca sıcak olmalıdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi kürü uygulaması hakkında, ayaklarda ve el bileklerinde egzama olanlar için şu yöntemi öneriyor: Beyaz dut kurusu kürü egzamalı bölgelere 10 dakika boyunca bir kaşık veya kepçe yardımı ile dökülür. Ancak yukarıda belirtildiği gibi cildi yakmamak şartı ile kürün mümkün olduğunca sıcak olması gerekmektedir. Eğer egzama kürü fazla ılımışsa tekrar ısıtılmalıdır. Allah şifalar versin..