Sponsorlu Bağlantılar
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 1
Kan şekeri vücudu dolaşan kan aracılığı ile tüm hücrelerin kullanımına sunulan enerji verici bir maddedir; bu madde glikoz olduğu için, kan şekeri yerine kan glikozu tabiri de sıklıkla kullanılır. Normal değerleri 70-110 (mg/dl) arasındadır. Düşmesine hipoglisemi, yükselmesine hiperglisemi denir.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 2
Yemeklerden sonra kan şekeriniz geçici süreliğine normalin üzerine çıkabilir ve kan şekeriniz yediğiniz yemeğin karbonhidrat içeriğine göre ciddi değişkenlik gösterir. Ancak insülin gerekli miktarda salgılanarak, bu yüksekliği düzeltir.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 3
Kırmızı et; içerisinde bulunan bir çok vitamin insanın doğal metabolizmasını düzenlemeye yardımcı olur. Kan şekerini düzenleyen ayrıca anti-kanser olan bu vitaminler aşırı olmamak şartıyla tüketilmelidir.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 4
Kırmızı etin en maksimum yarar sağlayabilmesi için sağlıklı ve doğal koşullarda yetiştirilmiş hayvanlardan elde edilmesi gerekmektedir.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 5
Soğuk Su Balıkları; Sağlıklı yağlar, soğuk su balıkları, yaban Alaska somon balığı, sardalye, uskumru-gibi balıklarda bulunur. Bu yağlar vücut için gerekli olan bütün enerjiyi üretir.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 6
Lifli Gıdalar; University of Texas Southwestern Medical Center çalışmalarına göre 24 kişi üzerinde uygulanan günlük 50 gramlık lifli besin beslenmesi, kan şekeri düzeyinde büyük iyileşmelere neden olmuştur.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 7
Baklagiller; Her türlü baklagil zengin bir besin değeri taşır. Düşük yağlı yüksek lif ve proteine sahip olan bu gıdalar kalp krizi hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olur.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 8
Yüksek lifli beslenme diyabet hastaları için de çok önemlidir. Meyve, sebze, fasulye ve kahverengi pirinç, bütün tahıllarda yüksek oranda lif bulunmaktadır
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 9
Baklagiller kan şekerinizi dengede tutar. Kan şekeri ani olarak açlık hissetmenizi engelleyen serbest glikozlar içerir.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 10
Yeşil Çay; çalışmalar yüksek yağlı beslenen,hareketsiz yaşayan ve sebze meyve tüketmeyen insanların vücutlarında bulunan kan şekerinin sürekli olarak açlık hissettirdiğini kanıtlamıştır.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 11
Bu yüzden yeşil çay içerisinde bulunan Flavonoid adlı madde kan şekerini düzenleyerek. Sizi daha sağlıklı bir forma sokmaya yardımcı olur
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 12
Fındık içerisinde bulunan tocotrienols adlı madde vücuda yararlı yağların dağılımına yardımcı olur. Aşırıya kaçmamak kaydıyla 1 avuç fındık tüketmek cildinize ve kan şekerinize iyi gelecektir
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 13
Eğer sadece fındık tüketmek istemiyorsanız yoğurt salata ve tahıl karışımlarına ekleyebilirsiniz.
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 14

Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 15
Koyu renkli çikolataların(bitter), sütlü çikolatalara göre kan şekeri seviyesini düzende tuttuğu belirtilmiştir
Kan şekerini düzenlemenin altın kuralları 16
Sirke; Yemek öncesi tüketilen 1 kaşık sirke kan şekerini kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Yapılan bir çalışmaya göre her iki öğün yemeklerden önce bir kaşık sirke verilen diyabet hastaları verilmeyen hastalara göre daha düşük kan şekerine sahip oldukları incelenmiştir
kan şekerini düzenlemek için yapılması gerekenler,kan şekerini düzenleyen besinler,kan şekerini düzenleyen yiyecekler,kan şekerini düzenlemek için ne yemeliyiz,kan şekerini düzenlemek için ne içmeliyiz,hangi yemekler kan şekerini düzenler,kan şekerini düzenleyen meyveler ve sebzeler,kan şekerini düzenleyen içecekler nelerdir,hangi yemekler kan şekerini düzenler,kan şekerini hangi yiyecek ve içecekler düzenler,kan şekerini düzenleyen diyet,kan şekerini düzenlemek için öneriler,kan şekerini nasıl düzenleriz,kan şekeri düzenleyen şifalı otlar nelerdir,sirke kan şekerini düzenliyor,koyu renkli çikolata kan şekerini düzenler,fındık kan şekerini düzenler,yeşil çay kan şekerini düzenler,baklagiller kan şekerini düzenler,kırmızı et ve kan şekeri düzenleme,soğuk su balıkları ve kan şekeri düzenleme,