Sponsorlu Bağlantılar

Bu konuda okuyacaklarınız:

İstikrar, hız ve daha fazla fonksiyon: Windows 7’yi kurduktan sonra her zaman en yeni sürücüleri kullanmalısınız. Sizlere en güncel sürücüleri nerede bulabileceğinizi ve bunları Windows 7 altında güncelleyeceğinizi göstereceğiz.

Windows 7 zaten standart kurulumuyla birlikte geniş bir sürücü arşivini de beraberinde getiriyor; öyle ki anakart, ekran kartı, ses kartı ve girdi/çıktı cihazları gibi yaygın donanımlarla temel uyumluluk sağlanıyor.

Buna rağmen en uygun çalışma deneyimi için bu standart sürücüleri daha güncel sürümleriyle değiştirmenizi öneriyoruz. Böyle yaptığınızda genellikle donanımlarınızı özelliklerini arttırabilir veya bunlardan daha fazla performans elde edebilirsiniz.

Eski sürücüleri nasıl bulacağınızı ve bunları güncelleriyle nasıl değiştirebileceğinizi İşte böyle: Windows 7 altında sürücü güncelleme adlı galerimizde adım adım anlattık.

Keza popüler olmayan markaların sunduğu donanımlarda veya eski modellerde de problem yaşama ihtimaliniz vardır. Bu tip cihazların bir kısmı Windows 7 tarafından hiç tanınmaz veya kurulum sırasında sürücüsü kurulmaz.

Bu tip durumlarda kendiniz ince ayar yapmalı ve üreticinin web sitesinden Windows 7 uyumlu sürücüleri bulmalısınız. Tüm bunların yorucu bir arama oyununa dönüşmemesi için sizlere ilerleyen sayfalarda en popüler sürücü indirme sitelerinin linklerini veriyoruz.

Kaynak: CHIP Online www.chip.com.tr