Sponsorlu Bağlantılar

http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20100903052519_pctools.jpg

Merhaba arkadaşlar, bu sayfada orta seviye ve sıradan bilgisayar kullanıcıları için bilgisayar bakım ve onarım, çok yavaş çalışan bilgisayarlar için pc hızlandırma yolları ve gerekli programları ile bilgisayarı ikide bir donan, takılan, ağır çalışan ve sürekli pc hataları veren kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabilecekleri programlar sunuyoruz.  Burdaki bilgisayar performansı ile ilgili tüyolar, ipuçları ve bedava pc bakım, onarım ve bilgisayar hızlandırma programları oldukça işinize yarayacaktır.

Sisteminizin bakımı için 5 farklı araç…

Bilgisayarınızın en üst performans düzeyinde çalışmasını sağlamak için ücretsiz araçlar!

Bilgisayarınızın düzgün çalışmak için düzenli bakıma ihtiyacı var. Donanımın temizliği ve serin çalışması kadar, yazılımlar da önem arzediyor.

Sisteminizin temizliğini sağlamak için, çeşitli yazılımların kendi arkalarından toparlayamadığı izleri temizleyen yazılımlar kullanılır. En önemli temizlik yeri kayıt defteridir. Dosya ilişkilerini barındıran bu alan düzenli ve temiz ise sistemde istikrar sorunları azalır ve performans artar.

Bu iş için kullanılan en popoğler ücretsiz yazılımlardan birisi CCLeaner’dır. İnternet tarayıcı geçmişinizi temizler, masaüstünüzü toplar ve sistemi derinlemesine elden geçirerek performansı arttırır.

Download: CCleaner

CCleaner’ın alternatifi olan ve belirli aralıklarla otomatik temizliğie ayarlanabilen nCleaner’ı da denemelisiniz.

Download: Ncleaner

İstenmeyenleri kaldırın!

Windows Denetim Masası altından program kaldırmak mümkün. Windows’un kendi çözümü oldukça iyi çalışıyor ancak bazen yetersiz kalıyor.

Bazı uygulamalar bir türlü kaldırılmıyor ve farklı bir araç gerektiriyor. Revo Uninstaller ve IObit Uninstaller isimli araçlar bu tür durumlara karşı gereken gücü kullanıcıya sağlıyor.

Windows güncellemelerine kadar yönetme imkanı sunan bu uygulamalar, dosyalar Windows tarafından kilitlenmiş ve normalde açılmaz olsa bile bu kilitleri kaldırıp gerekeni yapma yeteneğine sahip.

Download: Revo Uninstaller
Download: IObit Uninstaller

Bütün uygulamaları güncelleyin

Yazılımlarınızı güncel tutmak son derece önemli. Yazılımların kendi kendilerini otomatik güncelleme yeteneği de artık bir standart.

Ancak bununla birlikte hala manuel güncelleme isteyen bazı uygulamalar mevcut. Hem bunlar için, hem de güncellemelerin kontrolünü ele almak için çeşitli otomatik güncelleme yazılımları kullanabilirsiniz.

Güncellemeler sizi güvenlik açıklarına karşı koruduğu gibi, yeni program özelliklerinden de yararlanmanızı sağlarlar.

Download: AppSnap
Download: QWinApt

Sistem bilgisi

Biglisayarınız hakkında detaylı bilgi edinmelisiniz. Bunun için size bunu sunan uygulamlardan yararlanabilirsiniz.

1.3 MB’lık boyutuyla Portable sürümü oldukça başarılı olan Speccy son derece yararlı bir uygulama. İşlemci tipi, modeli, hızı, sıcaklığı, RAM türü ve miktarı, anakart modeli ve çipseti gibi bilgiler elinizin altında.

Bir USB belleğe atıp bilgisayardan anlamayan arkadaşınızın sistem özelliklerini de kolayca keşfedebilirsiniz.

Download: Speccy

Sorunları giderin!

Bilgisayar sorunlarıyla ilgili en büyük problem, bakılacak çok fazla yer olması. Yani sorunun kaynağını bulmak!

Ağda mı sorun var, güvenlikte mi sıkıntı var, donanımsal mı, yoksa yazılım, sürücü bir şeyler mi çakışıyor anlamak oldukça güç olabiliyor.

Her sorun için olmasa da kullanıcıların karşısına en sık çıkan sorunlar için otomatik sorun tespiti ve çözümü sunan uygulamlaar mevcut. Bunlar hayatı çok kolaylaştırabiliyor…

Download: FixWin
Bağlantı: FixIT
Download: McAfee’s Stinger
Download: Malicious Software Removal tool

CHIP Online

Aramalar:Bilgisayar hızlandırmak,en iyi bilgisayar hızlandırıcılar,bilgisayarı nasıl hızlandırırım,bilgisayarım çok yavaş nasıl hızlandırabilirim,bilgisayar yavaş çalışıyor hızlı çalışması için ne yapmalıyım,bilgisayar hızlandırma programı indir,bilgisayar hızlandırmak için programlar,bedava bilgisayar hızlandırma programı,ücretsiz bilgisayar hızlandırma programı,bilgisayar bakım araçları indir,bilgisayar onarım araçları indir,bilgisayar hızlandırma araçları indir,bilgisayar onarma programı,bilgisayar onarıcı programlar,bilgisayarımı onarmak için bedava program,ücretsiz bilgisayar onarma programları,bilgisayar tamir etme programı,bilgisayar tamiri için ücretsiz programlar,bilgisayarım çöktü gerekli programlar,bilgisayar çökmesi için program indir,bilgisayar donması için program indir,bilgisayar yavaşlaması için program indir,bilgisayar ikide bir takılıyor gerekli program,bilgisayar takılması için program,pc bakım programları,pc onarım programları indir,en iyi pc bakım programı,en iyi pc bakım aracı,bedava pc bakım programı indir,pc performansını artıran programlar,pc performans artırıcı program indir,pc performansını artırmak için program,ücretsiz pc perfromans programı,bedava pc performans programı indir,pc performans araçları indir,pc hızlandırma programı indir,pc hızlandırıcısı indir,pc hızlandırmak için gerekli programlar,bedava pc hızlandırma programı indir,ücretsiz pc hızlandırma programı indir,pc nasıl hızlandırılır,pc hızlandırma tüyoları,pc hızlandırma önerileri,pc hızlandırm ipuçları