Sponsorlu Bağlantılar

http://4.bp.blogspot.com/_ZaGO7GjCqAI/R-9mNupQvAI/AAAAAAAAITw/UI8YgT9zDYE/s640/google-latin.png

Merhaba, bu sayfada sıradan bilgisayar kullanıcıları için  en basit şekilde internet tarayıcısının anasayfasını google.com.tr olarak değiştirmesini anlatacağım. Birçoğunuza kolay ve gereksiz bir konu olarak gelebilir fakat unutmamak gerekir ki bilgisayar kullanmaya yeni başlayan ve herhangi bir eğitim ya da yardım alamayanlar Google ı anasayfa yapmak için epeyce uğraşabilirler.  Şimdi lafı fazla uzatmadan internet explorer ve firefox tarayıcıları için anasayfayı nasıl www.google.com.tr olarak değiştireceğinizi göstereceğim.

İnternet Explorer Kullananlar Anasayfanızı Google Yapmanız İçin Sırasıyla Uygulayın:

1. İnternet Explorerı açın
2. Yukarıdaki Araçlar’a tıklayın
3. internet araçları’nı seçin
4. Gelen pencerenin üzerinde Genel bölümünde olmalısınız. değilseniz genel sekmesine tıklayın.
5. Giriş sayfası kısmında Adres bölümüne “http://www.google.com/” yazın. “Tamam” butonuna basıp çıkın.

Tamamdır, artık google ana sayfanız oldu.

Eğer yukarıdaki işlemler ile Internet Explorerınızın başlangıç sayfasını google yapamadıysanız aşağıdaki yazıyı okuyun..

———————–

– Eğer bir site giriş sayfanızı ele geçirdiyse

Başlat > Çalıştır > Regedit
HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer > Control Panel
Anahtarındaki HomePage değerine tıklayarak 0 olan değerini 1 olarak değiştirin Veya ordaki Değer 1 ise 0 Olarak Değiştirin Sorun Çözülecektir daha sonra IE a sağ tıkladığınızda giriş sayfasındaki kilidin kalktığını görürsünüz..

——————–

Firefox Kullananlar Anasayfanızı İşte Böyle Google Yapacaksınız

1. Firefox’u açın.
2. Yukarıdan Araçlar’a tıklayın.
3. Seçenekler’e tıklayın.
4. Gelen pencerede Konum bölümüne “http://www.google.com/” yazın. “Tamam” butonuna basıp çıkın.

Tamamdır, artık google ana sayfanız oldu. Umarım hiçbiriniz sorun yaşamazsınız fakat yinede sorun yaşayan herkez aşağıdaki yorum kısmından problemlerini anlatırsa çözmeye çalışacağım.

google nasıl anasayfa yapılır,google anasayfam olsun,google sitesini anasayfa yapmak,anasayfayı google olarak değiştirmek,anasayfamı google nasıl değiştiririm,anasayfayı google yapmak,google anasayfa yapmak,google anasayfa yapılışı,internet explorer da google anasayfa yapmak,firefox da google anasayfa yapmak, windows vista google anasayfa yapmak, windows xp google anasayfa yapmak, windows 7 google anasayfa yapmak